تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - اجاره آپارتمان

جستجوی اجاره آپارتمان در بزرگترین بانک اطلاعات املاک»بنگاه نت

اجاره آپارتمان

گزارش اختصاصی فارس/

اینجا تهران است؛ اجاره آپارتمان 50 متری 1 میلیون و 800 هزار تومان

خبرگزاری فارس: با بررسی آمارهای رسمی از میزان اجاره بها در تهران طی پاییز سال گذشته به آمارهای عجیب و غریبی بر می خوریم، از جمله اینکه اجاره یک آپارتمان 50 متری در نقطه ای از این کلانشهر بیش از یک میلیون و 800 هزار تومان باشد.

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
راه و ساختمان , بحران اقتصادی, قیمت, سرمایه گذاری داخلی وخارجی, صنعت عمران و ساختمان, صنایع ماشین آلات و حمل ونقل, مسکن وشهرسازی, بازار مسکن, صنعت ساختمان, توسعه شهری, خدمات شهری,  اقتصاد , مجلس,  پول,  سرمایه,  رئیس جمهور, راه و ترابری, مسکن و شهر سازی,  سود,  بهره,  حساب,  ارز, کشورهای در حال توسعه, پول, زیان
اینجا تهران است، کلانشهری که مسکن دغدغه اصلی شهروندان به شمار می رود. به ویژه که اکنون به فصل نقل و انتقالات در بازار اجاره و خرید مسکن نزدیک می شویم، بزرگترین دغدغه و نگرانی مردم افزایش بی رویه نرخ اجاره بهای مسکن است. هر چند مسئولان دولت قول اجرای بسته سیاستی بازار اجاره مسکن را داده اند تا اجاره های نجومی را کنترل کنند.
این نگرانی بهانه ای شد تا یک گزارش رسمی از مرکز آمار ایران را که به ارائه آمار اجاره بهای مسکن در تهران در پاییز سال گذشته می پردازد، دقیق تر بررسی کنیم.

بر اساس این گزارش که به ارائه آمار حداقل، حداکثر و متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت یک متر مربع زیربنای مسکونی در مناطق 22 گانه تهران می پردازد، در پاییز پارسال، حداقل اجاره یک متر مسکن در تهران 1600 تومان در منطقه 14 تهران بوده است که با این حساب برای اجاره یک آپارتمان 50 متری در این منطقه باید حداقل ماهانه 80 هزار تومان پرداخت. با این حساب اجاره یک آپارتمان 100 متری در این منطقه ماهانه 160 هزار تومان بوده است.

در بررسی حداقل های نرخ اجاره در مناطق 22 گانه تهران درمی یابیم که در مناطق یک، دو، سه و 22 تهران که جزو مناطق گران قیمت هستند، حداقل اجاره یک متر آپارتمان بین 2300 تا 2450 تومان بوده است. به این ترتیب برای اجاره یک آپارتمان 50 متری در این مناطق باید حداقل ماهانه 120 هزار تومان پرداخت شود.


*اجاره 425 هزار تومانی آپارتمان 50 متری در ارزان ترین منطقه تهران


با نگاهی به آمارهای حداکثری برق از سرتان می پرد. بر اساس این گزارش، منطقه 17 تهران در این خصوص یکی از ارزانترین اجاره بهای مسکن را در تهران دارد، ولی بالاترین نرخ اجاره بها در این منطقه ارزان به ازای هر یک متر بیش از 8486 تومان بوده است که با این حساب اجاره یک آپارتمان 50 متری در این منطقه 424 هزار تومان در ماه بوده است.

گرانترین نرخ اجاره مسکن در سال گذشته را منطقه یک تهران داشته است که باید به ازای اجاره یک متر آپارتمان 36 هزار و 777 تومان بپردازید.
حال تصور کنید که می خواهید یک آپارتمان 50 متری در منطقه یک تهران اجاره کنید ( با این واقعیت که کمتر کسی در منطقه یک تهران به دنبال اجاره آپارتمان 50 متری است). اجاره ماهانه این آپارتمان بیش از یک میلیون و 830 هزار تومان است. بالتبع در منطقه یک تهران برای اجاره آپارتمان 100 متری باید ماهانه 3 میلیون و 670 هزار تومان و اجاره آپارتمان 200 متری نیز 7 میلیون و 400 هزار تومان در ماه بپردازید.
انتهای پیام/صمنبع : خبر گزاری فارسدیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اجاره آپارتمان 50 متری ،
دنبالک ها: جستجوی اجاره آپارتمان در بزرگترین بانک اطلاعات املاک»بنگاه نت ،
ارسال شده در: اجاره آپارتمان ،
پنجشنبه 19 خرداد 1390 07:55 ب.ظ