تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - اجاره آپارتمان

جستجوی اجاره آپارتمان در بزرگترین بانک اطلاعات املاک»بنگاه نت

اجاره آپارتمان

 اجاره آپارتمان 50 متری، 1 میلیون و 800 هزار تومان در پایتخت

فارس: با بررسی آمارهای رسمی از میزان اجاره‌بها در تهران طی پاییز سال گذشته به آمارهای عجیب و غریبی بر می‌خوریم، از جمله اینكه اجاره یك آپارتمان 50 متری در نقطه‌ای از این كلانشهر بیش از یك میلیون و 800 هزار تومان باشد.

اینجا تهران است، كلانشهری كه مسكن دغدغه اصلی شهروندان به شمار می رود. به ویژه كه اكنون به فصل نقل و انتقالات در بازار اجاره و خرید مسكن نزدیك می شویم، بزرگترین دغدغه و نگرانی مردم افزایش بی رویه نرخ اجاره بهای مسكن است. هر چند مسئولان دولت قول اجرای بسته سیاستی بازار اجاره مسكن را داده اند تا اجاره های نجومی را كنترل كنند.

این نگرانی بهانه ای شد تا یك گزارش رسمی از مركز آمار ایران را كه به ارائه آمار اجاره بهای مسكن در تهران در پاییز سال گذشته می پردازد، دقیق تر بررسی كنیم.

بر اساس این گزارش كه به ارائه آمار حداقل، حداكثر و متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت یك متر مربع زیربنای مسكونی در مناطق 22 گانه تهران می پردازد، در پاییز پارسال، حداقل اجاره یك متر مسكن در تهران 1600 تومان در منطقه 14 تهران بوده است كه با این حساب برای اجاره یك آپارتمان 50 متری در این منطقه باید حداقل ماهانه 80 هزار تومان پرداخت. با این حساب اجاره یك آپارتمان 100 متری در این منطقه ماهانه 160 هزار تومان بوده است.

در بررسی حداقل های نرخ اجاره در مناطق 22 گانه تهران درمی یابیم كه در مناطق یك، دو، سه و 22 تهران كه جزو مناطق گران قیمت هستند، حداقل اجاره یك متر آپارتمان بین 2300 تا 2450 تومان بوده است. به این ترتیب برای اجاره یك آپارتمان 50 متری در این مناطق باید حداقل ماهانه 120 هزار تومان پرداخت شود.

*اجاره 425 هزار تومانی آپارتمان 50 متری در ارزان ترین منطقه تهران

با نگاهی به آمارهای حداكثری برق از سرتان می پرد. بر اساس این گزارش، منطقه 17 تهران در این خصوص یكی از ارزانترین اجاره بهای مسكن را در تهران دارد، ولی بالاترین نرخ اجاره بها در این منطقه ارزان به ازای هر یك متر بیش از 8486 تومان بوده است كه با این حساب اجاره یك آپارتمان 50 متری در این منطقه 424 هزار تومان در ماه بوده است.

گرانترین نرخ اجاره مسكن در سال گذشته را منطقه یك تهران داشته است كه باید به ازای اجاره یك متر آپارتمان 36 هزار و 777 تومان بپردازید.

حال تصور كنید كه می خواهید یك آپارتمان 50 متری در منطقه یك تهران اجاره كنید ( با این واقعیت كه كمتر كسی در منطقه یك تهران به دنبال اجاره آپارتمان 50 متری است). اجاره ماهانه این آپارتمان بیش از یك میلیون و 830 هزار تومان است. بالتبع در منطقه یك تهران برای اجاره آپارتمان 100 متری باید ماهانه 3 میلیون و 670 هزار تومان و اجاره آپارتمان 200 متری نیز 7 میلیون و 400 هزار تومان در ماه بپردازید.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اجاره آپارتمان 50 متری ،
دنبالک ها: جستجوی اجاره آپارتمان در بزرگترین بانک اطلاعات املاک»بنگاه نت ،
ارسال شده در: اجاره آپارتمان ،
پنجشنبه 19 خرداد 1390 09:13 ب.ظ