تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - مشاور املاک

بنگاه نت: بزرگترین بانک اطلاعات املاک در ایران

مشاور املاک

رییس اتحادیه مشاوران املاك تهران با اشاره به اینكه برخی بنگاه‌های مسكن به پیشواز افزایش قیمت رفته‌اند، از اعزام 470 بازرس به بنگاه‌های سطح شهر برای كنترل رفتار مشاوران در اعلام قیمت مسكن خبر داد و گفت: این بازرسی‌ها بعد از نامه‌ای كه با امضای معاون وزیر بازرگانی خطاب به اصناف نوشته شده، آغاز شده است.
رییس سازمان حمایت از مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان از روسای سازمان‌های بازرگانی استانی خواسته «با عنایت به اجرای قانون هدفمندكردن یارانه‌ها توجه جدی و دقیق بر فعالیت عوامل بازار داشته باشند و از رفتارهای غیرمنطقی در تغییر قیمت‌ها جلوگیری كنند.»
مصطفی قلی خسروی درباره این نامه به دنیای‌اقتصاد گفت: سازمان حمایت متذكر شده هر گونه افزایش قیمت توسط واحدهای تولیدی و خدماتی تا اطلاع ثانوی بدون هماهنگی با این سازمان ممنوع است و ما مشاوران املاك را موظف كرده‌ایم در پی این هشدار، از قبول قیمت‌های پیشنهادی بالا از جانب فروشنده‌ها و ارائه قیمت‌های كاذب به خریداران پرهیز كنند.
رییس اتحادیه مشاوران املاك افزود: هر بازرس طی هفته‌های آتی از 15بنگاه معاملات ملكی در تهران بازدید می‌كند و نتایج وضعیت حاكم در بازار مسكن را در قالب گزارشی به وزارت بازرگانی ارائه خواهیم داد.وی همچنین تصریح كرد: در روزهای اخیر 30 فقره تخلف محرز از بنگاه‌های‌ املاك توسط بازرسان گزارش شده است.
مسوول صنف بنگاه‌های مسكن در تشریح جزئیات بازرسی‌ها گفت: با توجه به اینکه صنف اتحادیه مشاوران املاک استان تهران به دنبال آن است که قیمت‌های بازار مسکن افزایش پیدا نکند، از این رو با اتکا به 70 بازرس از بازرسان برجسته و باسابقه اتحادیه مشاوران املاک استان تهران به صورت نامحسوس و بعضا محسوس کنترل قیمت‌های مسکن از طریق بنگاه داران آغاز شده است علاوه براین 70 نفر، 400 نفر از همیاران مسکن نیز در اجرای این طرح مشارکت دارند.
وی همچنین افزود: علاوه بر بازرسی‌های ویژه، از طریق پیامك نیز به مشاوران املاك درباره ضرورت همكاری با دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اطلاع‌رسانی شده است.
مردم دامن نزنند
خسروی یك توصیه نیز به خریداران مسكن مطرح كرد: در یک بررسی که اخیرا از سوی اتحادیه مشاوران املاک استان تهران صورت گرفته مشخص شده که بعضی از خریداران با تحت تاثیر قرار گرفتن در خصوص شایعه افزایش قیمت‌ها در بخش مسکن زمینه را برای سوء استفاده سوداگران فراهم کرده‌اند.
مردم نباید به این موضوع دامن بزنند چون كه بازار مسكن در شرایط كنونی پتانسیل افزایش قیمت را ندارد، اما برخی مدام تحت تاثیر جو‌سازی‌های ناشی از بعضی از مغرضان قرار می‌گیرند و در انتظار افزایش قیمت مسکن هستند.
خسروی در ادامه گفت‌وگو با دنیای‌اقتصاد اعلام كرد: نرخ حق کمیسیون مشاوران املاك هیچ تغییری نكرده و پرونده افزایش آن فعلا بسته شده است و بنگاه‌های مسكن حق دریافت مبلغ اضافه از نرخ مصوب را ندارند.دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اتحادیه مشاورین املاک ،
دنبالک ها: بنگاه نت: بزرگترین بانک اطلاعات املاک در ایران ،
ارسال شده در: مشاورین املاک ،
پنجشنبه 19 خرداد 1390 09:00 ب.ظ