تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - مشاورین املاک

بنگاه نت: بزرگترین بانک اطلاعات املاک در ایران

مشاورین املاک

تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390

روایت یك مشاور املاك از تاثیر مسكن مهر در تهران

زمانی كه برای اولین بار متقاضیان در بازار مسكن با جزئیات مسكن مهر آشنا شدند، عده ای صاحبخانه شدن را به رغم شرایط بسیار دشوار (از لحاظ عدم قدرت مالی كافی) انجام شدنی تصور كردند و همچنین از سوی دیگر كارشناسانی كه دید مثبت به اجرای پروژه مسكن مهر داشتند، ارزانی را برای بازار مسكن از بابت خرید، فروش و اجاره پیش بینی می كردند.

اما این روزها شواهد در بازار مسكن بیانگر مساله دیگری است، از یك سو ادامه نوسان قیمت فروش و اجاره و از طرف دیگر رشد حجم متقاضیان در بازار مسكن.
بنگاهداری واقع در محدوده بلوار فردوس درباره تاثیر مسكن مهر بر میزان متقاضی و قیمت ها در بازار مسكن به «دنیای اقتصاد» گفت: مسكن مهر هنوز تاثیر آنچنانی بر رفع مشكلات بازار مسكن چه از لحاظ حجم متقاضیان و چه از بابت قیمت ها نداشته است.
وی در ادامه تصریح كرد: در اولین ثبت نام هایی كه برای پروژه مسكن مهر صورت گرفت، مسوولان اعلام كردند كه متقاضیان باید پیش پرداختی نزدیك به 6 میلیون تومان و علاوه براین ماهانه مبلغی نزدیك به 200 هزار تومان را به عنوان قسط تا 15 سال پرداخت كنند، اما به مرور زمان مبلغ پیش پرداخت و همچنین مبلغ اقساط افزایش یافت و مدتی است كه زمان تحویل واحدها كه در قراردادها ذكر شده با تاخیر مواجه می شود.
این بنگاهدار درباره حجم خریدارانی كه از بازار مسكن خارج شده اند و به مسكن مهر روی آورده اند، تاكید كرد: برخی افراد براین باورند كه میزان چشمگیری از خریداران به سمت مسكن مهر رفته اند، اما این تصور كاملا اشتباه است چرا كه به نظر نمی رسد كه افرادی كه در شهرك غرب، سعادت آباد، پونك، تهرانپارس، نارمك، یوسف آباد، امیرآباد، فاطمی، فرمانیه، الهیه، نیاوران و دیگر محله های مرغوب سكونت دارند، بتوانند به خارج از تهران مهاجرت كنند و با حداقل امكانات رفاهی و تفریحی كنار بیایند.
ساسان همچنین به این موضوع اشاره كرد كه شواهد نشان می دهد اكثر افرادی كه برای مسكن مهر ثبت نام كرده اند، ساكنان حاشیه تهران هستند و برای نزدیكی به محل كار خود به این پروژه پناه آورده اند و شاید فقط تعداد انگشت شمار كه آن هم بعید است، از مناطق شمال، غرب، شرق و مركز تهران در پروژه مسكن مهر ثبت نام كرده اند و این مساله نشان می دهد كه از حجم متقاضیان در بازار مسكن به خصوص اجاره نشین ها كاسته نشده است.
وی در رابطه با سود و زیان مستاجران از خرید واحدهای مسكن مهر، خاطرنشان كرد: در تهران واحدهایی با شرایط مناسب فروش به بازار عرضه می شوند كه ارزش خرید آنها بیشتر از ثبت نام در مسكن مهر است. برای مثال یك واحدی كه با شرایط 20 میلیون تومان نقد، 20 میلیون تومان وام و 14 میلیون تومان رهن و همچنین سنددار است به مراتب بهتر از واحدی است كه سند آن 99 ساله است و موقعیت قرارگیری آن خارج از تهران با نبود وسایل حمل و نقل عمومی، عدم امكانات آموزشی، بهداشتی و غیره است.
از سوی دیگر، متقاضیانی كه قدرت كافی برای خرید دارند به طور یقین از خرید در تهران منصرف نمی شوند كه به سراغ حاشیه تهران بروند و روزانه زمان زیادی را در ترافیك سپری كنند تا به محل كار خود برسند.
این مشاور املاك همچنین در رابطه با وضعیت قیمت های فروش واحدهای مسكونی در بازار مسكن اظهار كرد: مسكن مهر كمكی به كاهش قیمت های پیشنهادی در بازار معاملات ملكی نكرده است، زیرا از زمان آغاز اجرای پروژه مسكن مهر شاهد افزایش قیمت مسكن به تعداد دفعات بوده ایم و در حال حاضر هم قیمت فروش در بلوار فردوس نسبت به 2 ماه گذشته با نوسان مواجه شده است.
منبع : دنیای اقتصاد
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: روایت مشاور املاک ،
دنبالک ها: بنگاه نت: بزرگترین بانک اطلاعات املاک در ایران ،
ارسال شده در: مشاورین املاک ،
پنجشنبه 19 خرداد 1390 10:27 ب.ظ