تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - مشاورین املاک

بنگاه نت: بزرگترین بانک اطلاعات املاک در ایران اتحادیه

مشاورین املاک

تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390

نظر وزیر مسكن درباره نوسان اخیر قیمت

وزیر مسكن درباره خبری كه چند روز پیش رییس اتحادیه مشاوران املاك درباره رشد 5 تا 10 درصدی قیمت مسكن در تهران اعلام كرده بود، گفت: این میزان نرخ رشد قیمت مسكن كمتر از نرخ تورم است و تلاش می كنیم با افتتاح های مسكن مهر جلوی رشد بیشتر را بگیریم.

علی نیكزاد در گفت وگو با خبرگزاری فارس همچنین تصریح كرد: اینكه بگوییم بعد از هدفمندی یارانه ها مطلقا هیچ چیز گران نشده كه درست نیست، ولی جمع كه می بندیم با توجه به كار بزرگی كه در حال انجام است، قابل دفاع است و نمی توان انتظار داشت اصلا هیچ چیز گران نشود، اما اگر در حد زیر تورم باشد، دولت برنده شده است. بالاخره وقتی شما در كشور تحول بزرگ اقتصادی انجام می دهید، روی همه چیز تاثیر می گذارد؛ حالا 5 تا 10 درصد هم روی قیمت مسكن رفته، اما قطعا این رقم كمتر از نرخ تورم است.
تهران گنجایش ندارد
وزیر مسكن در بخش دیگری از این گفت وگو به بازار مسكن در تهران اشاره كرد و گفت: الان در مناطق 22 گانه تهران زمینی برای ساخت و ساز وجود ندارد و ما از شمال به كوه، از جنوب به حرم مطهر امام (ره)، از غرب به كرج و از شرق هم به دماوند رسیدیم و اساسا در دنیا هم پایتخت را بزرگ نمی كنند، بلكه در حاشیه شهرها انبوه سازی و راه های ارتباطی با حومه شهر را ساماندهی می كنند. ما باید بتوانیم معضل ارتباط شهر تهران با حومه را حل كنیم. این ضعف را قبول دارم كه بخش عمده این معضل هم، ناشی از اجرایی نشدن طرح متروی پرند، پردیس و هشتگرد است كه در حال پیگیری آن هستیم و برای پردیس هم آزادراه كشیده ایم كه البته بعدا می گویند این كار خوب است و با طی 20 كیلومتر مسافت به آنجا می رسیم، اما اعتراض می كنند چرا باید عوارض بپردازیم؟
قانون دست ما را باز بگذارد
وزیر مسكن در ادامه با اشاره به بررسی نحوه برخورد با خانه های خالی در كارگروه مسكن گفت: شما اگر از من می خواهید روی اجاره بها تسلط داشته باشم، از آن طرف هم باید این اجازه را داشته باشم كه قانونی كه به دولت اختیار داده و در واقع قانون تعزیرات است را برای مالكان خانه های خالی كه اقدام به احتكار مسكن می كنند، اعمال كنم.
وی با تاكید بر اینكه با وجود امكان برخورد قانونی تا امروز بنای حكومت اسلامی مردمداری بوده، به صاحبان خانه های خالی در تهران هشدار داد چنانچه خانه های خود را وارد مدار استفاده نكنند، هم برای هر متر مربع اجاره در مناطق 22 گانه قیمت تعیین خواهد شد و هم با صاحبان بالای دو واحد خالی به صورت تعزیراتی برخورد می شود.
 

منبع : دنیای اقتصاد
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اتحادیه مشاورین املاک ، اتحادیه صنف مشاورین املاک ،
دنبالک ها: بنگاه نت: بزرگترین بانک اطلاعات املاک در ایران ، اتحادیه ،
ارسال شده در: مشاورین املاک ،
پنجشنبه 19 خرداد 1390 10:36 ب.ظ