تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - مشاورین املاک:آشنایی اعضای اتحادیه مشاورین املاك گلستان با قانون پیش فروش مسكن

زرگترین و مجهزترین بانک اطلاعات املاک کشور

مشاورین املاک:آشنایی اعضای اتحادیه مشاورین املاك گلستان با قانون پیش فروش مسكن

 اعضای اتحادیه مشاورین املاك گلستان با قانون پیش فروش مسكن آشنا شدند
گرگان - اعضای اتحادیه مشاورین املاك استان گلستان در نشستی با قانون پیش فروش مسكن و بندهای مختلف آن آشنا شدند. 
  
 
معاون پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان روز دوشنبه در این نشست با توضیح بندهای این قانون گفت: به موجب این قانون، پیش فروش و واگذاری حقوق و تعهدات ناشی از آن ، تنها با تنظیم سند رسمی و درج در سند مالكیت و ارسال خلاصه آن به اداره ثبت محل، امكان پذیر است.
به گزارش ایرنا 'حسین شعبانی' با بیان این كه پیش فروش مسكن برای زمین های فاقد سند رسمی مالكیت در این قانون ممنوع شده است از مشاورین املاك خواست در تنظیم قراردادهای فروش حتما این مهم را در نظر بگیرند در غیر این صورت با متخلفین برخورد می شود.
وی در ادامه افزود: در صورتی كه خریدار اقساط خود را در سررسید مقرر نپردازد ، پیش فروشنده می تواند با اعلام مراتب به دفتر اسناد رسمی تنظیم كننده سند ، بدون مراجعه به دادگاه نسبت به فسخ قرارداد اقدام كند.
شعبانی تصریح كرد: با ابلاغ و اجرای این قانون علاوه بر ساماندهی بازار پیش فروش مسكن، از فروش همزمان یك واحد مسكونی به چند نفر جلوگیری می شود.
در ادامه این نشست، شعبانی به ابهامات و سوالات مشاوران املاك درباره این قانون پاسخ داد و از آنان خواست اشكالات اجرایی و نواقص این قانون را جمع آوری و با ارائه پیشنهادات به معاونت پیشگیری از جرم و كانون مشاوران املاك كشور ارائه كنند.
601
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30285614 دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مشاورین املاک ، مشاور املاک ، اتحادیه مشاورین املاک ،
دنبالک ها: زرگترین و مجهزترین بانک اطلاعات املاک کشور ،
ارسال شده در: مشاورین املاک ،
جمعه 20 خرداد 1390 09:18 ق.ظ