تبلیغات
املاک نت:سایت مسکن یاب-رهن-اجاره-آپارتمان-خرید-فروش-خانه-ملك - مشاورین املاک

بزرگترین و مجهزترین بانک اطلاعات املاک کشور

مشاورین املاک

اتحادیه املاك تبریز
انعقاد اجاره نامه بصورت 2 ساله

برابر نامه شماره 12/2/390 مورخه 12/2/90
اتحادیه مشاوران املاك كشور ، انعقاد قراردادهای اجاره بمدت 2 سال در بیشتر كشورها مرسوم است. بدینوسیله به واحدهای صنفی مشاوران املاك در سراسر كشور اعلام می دارد نسبت به اعمال آن اقدام نمایند.
 
 
اطلاعیه

به هنگام تنظیم هر نوع قرارداد ، فسخ و تخلیه محل قرارداد اجاره یا فروش محل كسب طرفین معامله مكلف به ارائه تسویه حساب نوسازی و مشاغل محل مورد قرارداد از شهرداری می باشند.
 
 
توجه

با تلاش و پیگری اتحادیه مشاورین املاك به استناد مواد 50-52 قانون ارزش افزوده كلیه صنوف که موظف به پرداخت مالیات ارزش افزوده هستند از پرداخت عوارض سالانه شهرداری معاف می باشند.
 
خبر

به استناد نامه شماره 133170/2/11 مورخه 20/11/89 رئیس محترم دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری آذربایجان شرقی در خصوص ممنوعیت هرگونه رهن و اجاره منزل و كارگاه و مغازه توسط اتباع خارجی بدون اخذ مجوز از دفتر محترم امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و پلیس محترم مهاجرات اتباع خارجی فرماندهی نیروی انتظامی استان ارسال می گردد. لذا با توجه به بخشنامه های موجود و همچنین جهت جلوگیری از بروز مشكلات عدیده و تبعات منفی ناشی از آن ، طی نامه ا ی موضوع به كلیه بنگاههای املاك و مستغلات اعلام كه سرتاسر استان برای اسكان و اقامت اتباع افغانی ممنوع و مشاورین املاك حق هیچگونه معامله و رهن و اجاره با اتباع مذكور را ندارند و در ارتباط با سایر اتباع خارجی مطابق مقررات ملزم به اخذ مجوز از دفتر اتباع خارجی استانداری و پلیس مهاجرات اتباع خارجی فرماندهی انتظامی می باشند . در صورت عدم رعایت مقررات از سوی مشاورین املاك طبق اعلام دفتر امور اتباع اماكن فرماندهی انتظامی نسبت به پلمپ واحد صنفی مذكور اقدام و واحد مذكور به داداگاه معرفی خواهد شد.

علی بابائی - رئیس اداره امور اصناف و تشكلها و دبیر كمسیون نظارت

 
بخشنامه

رئیس محترم اتحادیه صنف مشاوران املاك شهرستان تبریز

باسلام و احترام؛

برابر گزارشات واصله بعضی از مشاوران املاك در سطح كشور بدون توجه به یگانه بودن كدهای پستی ده رقمی هر مكان از كدپستی مكانهایی غیر از مكان مورد معامله جهت دریافت كد رهگیری استفاده می نمایند كه باعث بروز مشكلاتی بر ای بعضی از مردم، ادارات پست ، شهرداری، دارائی و سامانه كد رهگیری گردیده است و از طرفی وظایف مشاوران املاك احراز مالكیت و احراز هویت متعاملین می باشد و می بایست در هنگام تنظیم قرارداد تصویر كلیه اوراق - كارت ملی - شناسنامه ها - اسناد و چكها و تعهدات متعاملین را ضمیمه نسخه سوم گردیده و حداقل به مدت 5 سال حفظ و بایگانی نمایند. لذا خواشمند است به اعضاء محترم به نحو مقتضی اطلاع رسانی و نتیجه را به این اتحادیه اعلام فرمائید و یاد آور می شود عدم رعایت موارد خواسته شده تخلف محسوب شده و مستجب برخورد قانونی می باشد.

                                                    مصطفی قلی خسروی - رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك تهران و كشور
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مشاورین املاک ، مشاور املاک ، اتحادیه مشاورین املاک ، مشاورین املاک تهران ، مشاورین املاک تبریز ،
دنبالک ها: بزرگترین و مجهزترین بانک اطلاعات املاک کشور ،
ارسال شده در: مشاورین املاک ،
جمعه 20 خرداد 1390 09:23 ق.ظ